LinkedIn Google plud Facebook

Simplika persikėlė į T. Narbuto g. 5

Simplika persikėlė į naujas patalpas, esančias T. Narbuto g. 5, Vilniuje.

Laukiame Jūsų pokalbiui ar tiesiog kavos puodeliui! :) verslo-centras-narbuto-5-59b148ff65161

 

Narbuto-1-1060x524

Close

Konferencija “Šiandienos organizacijų pokyčiai rytdienos sėkmei užtikrinti”

Simplika kartu su CVO Recruitment, 3-ius metus iš eilės kvietė savo mylimus klientus į kasmetinį renginį. Šiais metais kalbėjome apie „Šiandienos organizacijų pokyčius rytdienos sėkmei užtikrinti“. “Telia Lietuva” talentų valdymo komandos vadovė, Justė Vižinytė pasidalino savo patirtimi, kokių darbuotojų ieško komandoms, išskyrė kandidatų unikalumus ir išskirtinumus, papasakojo, jog nebijo iššūkių ir ieško tokių kandidatų, kurie būtų kitokie – išsiskiriantys pomėgiais, charakteriais, stiliumi ir kt. Nebuvo pamiršta plačiau papasakoti ir visiems įdomią istoriją apie “Teo” ir “Omnitel” susijungimą, paminint svarbiausius faktus kodėl ir kaip tai įvyko, kokia šiai dienai vidinė darbo kultūra ir iššūkiai, kas žinoma, ypač pritraukė visų dėmesį.
Šie metai Lietuvoje yra ypatingi ir dėl to, kad pagaliau įsigalios naujasis darbo kodeksas, kuris visiems kelia susirūpinimą. Dr. Dalia Foigt – Norvaišienė iš “Cobalt” kompanijos, konferencijos metu pristatė naujojo darbo kodekso svarbiausius būsimus pasikeitimus, suteikė daug praktinių patarimų ir atsakė visiems į rūpimus klausimus. Gavome žinių kaip mes, darbdaviai, galėsime pasinaudoti DK teikiamais pranašumais ir buvome paskatinti ruoštis naująjam LR DK jau dabar.
“Swedbank” karjeros centro vadovė Agnė Jonaitytė – Karalienė pasidalino patirtimi kad “Įvairovė – kaip naujas organizacijos kultūros elementas”. Vadovė teigia, jog įvairovė įmonėje yra būtina, nes yra svarbu užtikrinti visiems lygias teises, darbo sąlygas, stabilius ir vienodus tų pačių pozicijų atlyginimus. Buvo kalbama apie vyrų ir moterų darbų diskriminacijos naikinimą, kaip ir kodėl yra būtina ištrinti iš visuomenės mąstymą, jog kai kuriuos darbus gali dirbti tik viena lytis, o kitus – kita.
Na, o pabaigoje renginyje kalbėjo charazmatiškasis Kęstutis Jasiulevičius iš “Door Training and Consulting Baltic” kompanijos. Kęstutis papasakojo kaip turėtų keistis naujoko įvedimo procesas, pateikdamas daug gyvenimiškų linksmų istorijų, kurios tikriausiai mums visiems, atėjus į naują įmonę dirbti yra nutikusios. Visi pritarėme, kad apmokinti naują darbuotoją yra begalo svarbu, o jei tai padarysime įvedant žaidybinių ar kitokių būdų,  įvedimo procesas bus tik sėkmingesnis.

Tikimės, kad renginys buvo įdomus ir naudingas kiekvienam atėjusiam ir rasite kur pritaikyti informaciją savo kasdieniniame darbe sprendžiant iššūkius. Iki kitų susitikimų, linki vis dar puikiomis emocijomis gyvenantis Simplika kolektyvas!

iuikhh_original

Close

UAB “SIMPLIKA” apdovanota “Gazelės 2016″ titulu

Vasario 10 d. Kaune, Žalgirio arenoje  buvo surengti sparčiausiai augančių įmonių Lietuvoje apdovanojimai - „Gazelė 2016“. Mūsų įmonė „Simplika“ pateko į metų „Gazelės 2016“ nominantų sąrašą ir buvo pripažinta viena iš sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai besivystančių Lietuvos bendrovių.

„Gazelės“ apdovanojimus 2003 m. įsteigė laikraštis „Verslo žinios“. Apdovanojimas skiriamas už greitą įmonės augimą, lankstumą ir pelningumą.

Gazele parasui

Close

SIMPLIKA 10 METŲ GIMTADIENIO AKIMIRKOS

UŽAUGOME – MUMS JAU 10 METŲ!!! Nuoširdžiai džiaugiamės kartu su Jumis šiais metais švęsdami SIMPLIKA 10 metų veiklos jubiliejų.  Per šiuos metus augome, keitėmės ir tobulėjome. Tikimės, kad mūsų vertybės, kryptingai lydinčios mus link užsibrėžtų tikslų, dar labiau stiprins Jūsų pasitikėjimą mumis bei užtikrins darnų bei abipusiai naudingą bendradarbiavimą ateityje!

Nuoširdžiai Jūsų SIMPLIKA kolektyvas

FotoJet Collage

Nuotraukos - G. Kairytė

Nuotraukos – G. Kairytė

Close

YouthSpeak Forum Lithuania – DIDŽIAUSIAS JAUNIMO FORUMAS LIETUVOJE!

Gegužės 13-14 dienas leisk kartu su Youth Speak komanda ir didžiuliu būriu studentų bei garsių įmonių, kurios ieško tokių talentų, kaip TU!

Išgirsk – Suprask – Kurk kartu su bendraminčiais tokią ateitį, kurioje norėtum dirbti ir gyventi!
Užeik čia: http://tiny.lt/pvtvtmn
Ir susitikime ten!

YouthSpeakSurvey

Close

KAIP VADOVAUTI LAIKINIEMS DARBUOTOJAMS?

Jeigu jums teko savo komandoje turėti laikinųjų darbuotojų, jūs tikriausiai žinote kokią didžiulę naudą jie gali atnešti, suburdamos laikinas komandas, įmonės gali vykdyti didesnius projektus, padengti sezoninius darbo krūvio svyravimus, aprėpti daugiau, nei sugeba įprastai – nesvarbu, ar tai būtų dokumentų archyvavimas, naujų produktų degustavimas ar naujos programinės įrangos testavimas.

Laikinojo įdarbinimo paslauga jau seniai „išaugo pakaitinio pagalbinio darbuotojo marškinėlius“. Įmonės pasitelkia laikinąjį įdarbinimą kartais ilgalaikiams ar neapibrėžtiems laike projektams. Neretai pasitaiko atvejų, kuomet pagal laikinojo įdarbinimo modelį dirba itin aukštos kvalifikacijos specialistai ar vadovaujančias pareigas užimantys asmenys. Be to, dažni atvejai, kuomet įmonės laikinųjų darbuotojų tarpe susiranda sau reikalingų nuolatinių darbuotojų ir juos pasamdo dirbti nuolatinį darbą.

Būtent dėl šių išvardintų priežasčių laikinųjų darbuotojų valdymui (įvedimui, kasdienei komunikacijai) rekomenduojama skirti deramą dėmesį.

Valuable-Benefits-Of-Doing-An-Internship-While-In-College

Aiškumas

Sudėliokite aiškų planą ir pasidalinkite juos su laikinais darbuotojais:

-  Kokia numatoma projekto trukmė? Ar tikėtini nukrypimai nuo planuojamos trukmės/ projekto pratęsimai?

- Kokia numatoma projekto apimtis? Kokie pagrindiniai projekto etapai? Koks tikslas? Kaip bus matuojama projekto sėkmė?

Ši informacija – labai svarbus faktorius laikinųjų darbuotojų motyvacijai; jiems reikalingas aiškumas ir apibrėžtumas.

Parenkite įvadinę informaciją apie įmonę/produktus/klientus (tai, kas aktualu). Sėkmingai dirbantys laikini darbuotojai – tai žmonės gebantys greitai įsisavinti naują informaciją ir prisitaikyti, taigi sudarykite jiems sąlygas atsiskleisti ir pasiekti geriausią rezultatą jūsų projekte.

Įtraukimas

Neatskirkite laikinųjų darbuotojų nuo įprastos įmonės kasdienybės ir nuolatinių darbuotojų veiklos. Laikinos komandos dalyvavimas susirinkime gali suteikti jums naujų įžvalgų, tuo tarpu įtraukimas į komandos laisvalaikio įvykius (renginius, bendrus pietus) didins laikinųjų darbuotojų motyvaciją ir formuos jūsų įmonės teigiamą darbdavio įvaizdį.

Įsiklausymas

Dalis laikinųjų darbuotojų turi nemažai patirties dirbant įvairių įmonių terminuotuose projektuose. Tai jiems suteikia neįkainojamos patirties iš skirtingų sričių, verslų, įmonių, vietovių. Jei toks žmogus dirba jūsų laikinąjame projekte, nepamirškite paklausti jo nuomonės ir patarimų; ši informacija gali būti aukso vertės.

Palaikykite ryšį

Rekomenduojame suteikti grįžtamąjį ryšį laikiniems darbuotojams tiek projekto eigoje, tiek ir jam pasibaigus. Galbūt kurie nors projekto darbuotojai yra verti rekomendacijų?

Pasidalinkite su jais savo įmonės ateities planais – ar numatomi kiti laikini projektai, ar planuojama samdyti panašaus pobūdžio nuolatinius darbuotojus, kokių darbuotojų įmonei dažniausiai prireikia. Užtikrinkite, kad personalo skyrius turėtų geriausių laikinųjų darbuotojų duomenis – jie jau daugiau nei kandidatai, jie – kandidatai, turintys patirties jūsų įmonėje bei tiesioginių vadovų rekomendacijas.

Autorius – Valerija Buzėnienė

 

Close

Estijos ir Lietuvos potencialaus darbuotojo portretas

Estijos šalies ūkis bei jo reguliavimas yra dažnai linksniuojamas kaip darantis didžiausią pažangą regione ir esantis sektinu pavyzdžiu Lietuvai. Tačiau ši pati mažiausia Baltijos šalių valstybė susiduria su eile iššūkių, ilgalaikėje perspektyvoje galinčių įstumti šalies ekonomikos vystymąsi į itin keblią situaciją. Paanalizuokime detaliau, kur gi slypi Estijos ir Lietuvos šalių darbo rinkos potencialas bei rizikos?

 

Šiuo metu pagrindinis Estijos politikus kamuojantis galvosūkis – kaip padidinti populiaciją ir išpildyti aukštus šalies ekonomikos lūkesčius. Atsakymas nėra lengvas – šaliai reikia daugiau dirbančiųjų, tačiau iš kur ir kokiu būdu juos pritraukti? Kaip ir Lietuvos, taip ir Estijos dirbančių asmenų amžius sensta ir net apie 30 % gyventojų yra vyresni nei 65 metų amžiaus, dėl šios priežasties į darbo rinką bandoma įtraukti vis vyresnio amžiaus žmones, taip pat suteikti daugiau galimybių įsidarbinti jaunimui. Taip pat paprastinama mokestinė bei juridinė jaunimo įsidarbinimo laisvai samdomuose ar mažesnio etato darbuose, darbuotojai motyvuojami ir augančiu vidutiniu šalies atlyginimu. Pavyzdžiui, 2008 m. vidutinis šalies atlyginimas kilo net 20 proc., kuris ženkliai nepakito ir pokriziniu laikotarpiu, o 2016 metais tikimasi, kad šalies vidutinis atlyginimas kils 5-6 proc. Šiuo metu vidutinis atlyginimas su mokesčiais Estijoje sudaro 1100 Eur, o minimalus siekia 390 Eur ir planuoja reguliariai augti. Palyginimui, Lietuvos vidutinis atlyginimas tesiekia 735 Eur, o MMA sudaro 350 Eur.

12873595_10209107506508240_60674236_o

 

Iš Baltijos regiono valstybių Estija šiuo metu aktyviausiai agituoja aukštos kvalifikacijos darbuotojų iš užsienio imigraciją. Pavyzdys – sėkminga rinkodaros kampanija „Work in Estonia“ (www.workinestonia.com) motyvuojanti užsienio specialistus naujų karjeros galimybių ieškoti palankia darbo teise pasižyminčioje Estijoje. Tiesa, emigruojančių estų skaičius didesnis, nei rinką papildančių užsienio darbuotojų. Estijos Statistikos departamento duomenimis, 2015 m. šalies nedarbo lygis siekė 6,2 proc, o darbo rinkos įsitraukimo lygis buvo 69,4 proc., t.y. gerokai aukštesni rezultatai, nei 2014 m., kai nedarbo lygis sudarė 7,4 proc. Pernai Estijos nedarbo lygis mažėjo dėka pirmaisiais 3 ketvirčiais sėkmingai besivystančios šalies ekonomikos, tačiau palyginus su 2014 m., Estijos darbingo amžiaus (15-74 m.) žmonių sumažėjo 8000 vienetų. Pastebima, kad emigracija Estijoje dažniau vyksta mokslo bei tobulėjimo sumetimais, tačiau studijas užsienyje baigę estai linkę grįžti, o Lietuvos emigracijos variklis – sunkumai susirandant darbą, bei darbuotojų netenkinantis atlyginimas.

 

Investuosi į mokslą – pakeisi ateitį

 

Tarptautinės personalo atrankos bendrovės „CVO Recruitment ir Simplika“ Estijos padalinio ekspertės Triin Raamat teigimu, Estija senstančios visuomenės problemą bando spręsti teikdama didelį dėmesį mokslo pažangai. Todėl valstybė jau prieš dvejus metus reformavo švietimo sistemą: buvo sumažintas aukštųjų mokyklų skaičius, studijos tapo nemokamomis visiems, o pagrindinė studijų krypčių orientacija nukreipta į technologijų mokslus.

 

Estijos darbo rinkos specialistė pastebi, kad Estijos darbdaviai iš būsimų darbuotojų tikisi aukšto išsilavinimo lygio (bakalauro, magistro laipsnių), elektroninio ir technologinio raštingumo, bei išvystytų užsienio kalbų (anglų, rusų, skandinavų). „Jauni žmonės dažnu atveju puikiai moka anglų kalbą, tačiau nekalba rusiškai, o vyresni atvirkščiai – labiau įvaldę rusų kalbos žinias. Šiandieninėje darbo rinkoje, kandidatas privalo nuolat tobulėti ir mokytis, siekiant savo pranašumą įrodyti tiek įgytomis žiniomis, tiek ir pačia mąstysena. Žinias ir įgūdžius darbuotojas įgis dirbamas palaipsniui, todėl labai svarbus yra kandidato požiūris ir vertybės.“- pastebi personalo atrankų agentūros „CVO Recruitment ir Simplika“ ekspertė Triin Raamat.

 

Estijos kandidato paveikslo apžvalga

 

Personalo specialistės iš Estijos įžvalgos byloja apie stiprias šalies kandidatų vidines vertybes: atsidavimas darbui ir ilgoms darbo valandoms (linkę dirbti neskaičiuodami darbo valandų), lojalumą darbdaviui, santūrūs – savo turimus gebėjimus suvokia kaip įprastus ir niekuo neišsiskiriančius, todėl pokalbio metu nemoka darbdaviui „parduoti“ savęs. Triin Raamat nuomone, vieni iš rimtesnių Estijos darbuotojo silpnųjų savybių gali būti įvardijami kaip menkai išvystyti komunikacijos įgūdžiai, uždaras būdas bei baimė išsakyti, o taip pat ir išgirsti blogas naujienas. Priešingai nei Estijos darbuotojas, Lietuvos kandidatas yra pasitikintis savimi, pasižymi gera iškalba, moka įtikinti, turi stiprias užsienio kalbų žinias, tačiau jaučiantis silpnesnę atsakomybę prieš darbdavį ir patį darbą.

Kompanijos Simplika asmeninio archyvo nuotr.

Estijos žmogiškųjų išteklių specialistai pastebi, kad Estijos, kaip ir Lietuvos darbuotojus, labiausiai motyvuoja atlyginimo dydis. Tačiau darbdaviai potencialiems kandidatams vis dar linkę „nepermokėti“ ir siūlo mažesnį darbo užmokestį, kas ilgalaikėje perspektyvoje skatina naujai integruotą darbuotoją ne uoliau stengtis dirbti, o priešingai – išeiti į kitą darbovietę (dažnai konkuruojančią), kuri gali pasiūlyti darbuotojui mokėti daugiau. Be finansinio aspekto, estų darbuotojams itin svarbi darbovietės alokacija – geografinis nuotolis nuo namų bei susisiekimas su miesto centru, o lietuviams ypatingą prasmę suteikia įmonės vardo žinomumas visuomenėje.

 

Triin Raamat pataria naujų darbuotojų Estijoje ieškantiems darbdaviams iš anksto pasiruošti derėtis su potencialiais kandidatais, nelikti šokiruotais išgirdus didelius darbuotojų atlyginimo lūkesčius, bei derinti darbo sąlygas pagal naujausius rinkos dėsnius. Šiuo metu tai būtų palaipsninis atlyginimo dydžio kėlimas, todėl įmonė turėtų susikurti ilgalaikę darbuotojo motyvacijos skatinimo sistemą.

Nuotrauka073

Kompanijos Simplika asmeninio archyvo nuotr.

 

Taip pat Triin Raamat darbdaviams, samdantiems jaunus specialistus, pataria nedėti didelių vilčių į tai, kad pasamdytas 19 – 25 metų darbuotojas užsiliks toje pačioje pozicijoje ilgus metus.

„Jauni kandidatai deda per dideles viltis į atlyginimo dydį ir prastai suvokia, kas slypi už to atlyginimo sumos, ir ką konkrečiai jie patys gali pasiūlyti, prašydami tos didesnės algos. Todėl jauni specialistai į darbo pokalbius dažnai ateina nepasiruošę, o ir elgiasi, palyginus su didesnę darbo patirtį turinčiais, nemandagiai ir neatsakingai – gali pamiršti perspėti, jog į darbo pokalbį neateis, vėluoti, būti apsirengus netinkamais pokalbiui drabužiais. Įdarbinti jauni, ypač ką tik baigę studijas, kandidatai turi polinkį keisti darbus kas 3 – 6 mėnesius ir taip ieškoti savęs net nebandant įsigilinti, ką naujose darbo pozicijose jie veiks ir kaip atrodys eilinė jų darbo diena, ko rezultate ateina metas vėl keisti darbo vietą ir pradėti paieškas iš naujo“, – pastebi Triin Raamat.

 

Panašios jaunų darbuotojų charakteristikos vyrauja ir Lietuvoje, todėl įmonėms siūloma mąstyti strategiškai, ir valdant žmogiškuosius išteklius, didesnį dėmesį skirti darbuotojų kompetencijų įmonės viduje didinimui ir nuolatiniam ugdymo, bei tobulėjimo proceso užtikrinimui, nepamirštant finansinės motyvacinės sistemos sukūrimo.

 

 

Close

KASDIENĖ ŠIUOLAIKINIO VADOVO KNYGA: KAIP VADOVAUTI ŽMONĖMS?

Anonsuojame naują Sauliaus Jovaišo knygą vadovams ir ne tik! Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Simplika ir CVO Recruitment direktorė Valerija Buzėnienė yra viena bendraautorių!

„Apie ką ši knyga? Peteris Druckeris kitados yra taikliai pasakęs: „Jei vadovai suprastų, kad jų darbas ir yra darbas su žmonėmis, jie būtų kur kas efektyvesni vadovai…” (Ar kažkaip panašiai.) Ką tai reiškia? Šiandien vadovai – ne tie žmonės, kurie valdo kitus, kad jie atliktų užduotis ar funkcijas, o tie, kurie ugdo žmones, kad būtų pasiekti tikslai.” (p. 9) Saulius Jovaišas

Close

KONFERENCIJA „Darbo rinka. Lyderystė. Pokyčiai. Kitaip”

Simplika kartu su CVO Recruitment, 2-us metus iš eilės kvietė savo mylimus klientus į renginį „Darbo rinka. Lyderystė. Pokyčiai. Kitaip“. Šiais metais, mūsų nuostabios kolegės iš Estijos Triin Raamat ir Kathe-Riin Tull, papasakojo apie Estijos darbo rinką ir apie tai, ką turėtų žinoti samdantys Estijoje, bei koks yra tas standartinis estų kandidatų profilis. Tommy Fagerlund, vadovauja Skandia operacijų centrui Lietuvoje – “Thule Operations Center”. p.Tommy pasidalino savo asmenine patirtimi apie tai, kaip jam ir jo komandai sekėsi kurti paslaugų centrą Lietuvoje, bei su kokiomis problemomis/iššūkiais jiems teko susidurti. Charizmatiškasis Balys Viršutis iš “DOOR Training&Consulting Baltic” sudomino visus asmeninę atsakomybę prisiimančių lyderių (angl.Accountable Leaders) tema, o energingasis Vytautas Gaidamavičius eksperimentavo su emocijomis, kurias įmonėje sukelia pokyčiai ir suteikė konkrečių receptų kaip tas emocijas valdyti. 

Tikimės, kad kiekvienas pasiemė bent po vieną mintį ar idėją, kurią gebėsime pritaikyti praktiškai mūsų kasdieniniame darbe sprendžiant savo iššūkius kitaip. Iki kitų susitikimų, linki vis dar puikiomis emocijomis gyvenantis Simplika kolektyvas!

BeFunky Collage2

Close

Nori dirbti žmogiškųjų išteklių sferoje? Pasitikrink!

Tikiu, kad Jums bent kartą per savo gyvenimą teko susidurti su žmogumi, kuris sakė: „Kaip norėčiau dirbti darbą su žmonėmis!”. Aš esu vienas iš tų žmonių. Tikslingai siekiau šio tikslo ir dabar daugiau nei metus laiko dirbu personalo atrankų kompanijoje, kompanijoje, kuri padeda savo Klientams susirasti geriausią darbuotoją, o kandidatams – svajonių darbą.

Šiandien noriu pasidalinti savo mintimis, kokiomis asmeninėmis savybėmis turėtų pasižymėti personalo atrankų konsultantas, kad darbas su žmonėmis ir toliau būtų jo svajonių darbas.

Linksmumas tai savybė, kuri padės ne tik įsilieti į kolektyvą, praskaidrins nuotaiką ne tik sau bet ir kolegoms, bet ir būtina savybė, kuri padeda personalo atrankų konsultantui „parduoti“ darbo pasiūlymą kandidatams. Juk visada malonu bendrauti telefonu, kai girdi linksmą ir gyvybingą balsą, kuris Tau siūlo galimybę dirbti ir užsidirbti, galimybę pradėti karjerą ar kilti jos laiptais.

Užsispyrimas ir atkaklumas. Personalo atrankų konsultantas turi būti užsispyręs iš teigiamos pusės. Labai dažnai tenka susidurti su situacijomis, kuomet itin svarbu nenuleisti rankų (pvz., kuomet perskambini kelias dešimtis kandidatų ir pasiūlymas neįdomus), o priešingai reikia būti atkakliam ir užsispyrusiam, tam kad rastume geriausius darbuotojus per trumpą laiko tarpą, o dirbti darbuotojas jau turėjo pradėti vakar (tai itin dažnai personalo atrankų kompanijose pasitaikantis darbuotojo darbo pradžios laikas).

Komunikaciniai įgūdžiai praverčia bendraujant ir vedant darbo pokalbius, pristatant darbo pasiūlymus, reprezentuojant įmonę, kuri ieško naujo komandos nario, sprendžiant problemines situacijas, bendraujant su kolegomis, klientais ir t.t. Turėti iškalbą ir būti komunikabiliam – Dievo dovana, kuria reikia tinkamai naudotis.

Gera nuojauta ir įžvalgumas. Gal ir keistai skamba, bet personalo atrankų konsultantas turi turėti gerą nuojautą. Nuojauta dažniausiai pasireiškia atsirenkant geriausius kandidatus: jaučiame ne tik tai, kad kandidatas finaliniame etape gali atsisakyti darbo pasiūlymo, ar kad yra nemotyvuotas, ar net gali būti nepatikimas, bet ir tai, kad šis kandidatas yra būtent tas, kurio ieško kiekvienas darbdavys.

Nuoširdumas. Personalo atrankų konsultantas turi būti nuoširdus bendraudamas su kandidatais, klientais . Kad ir kaip keistai gali nuskambėti, tai turėtų būti  viena iš svarbiausių konsultanto savybių. Vis dar neprarandu vilties, kad ir nuoširdūs kandidatai  nėra  „išmirę kaip mamutai“.

Ir pabaigai, manau vienintelė ir svarbiausia visas anksčiau mano įvardintas savybes vienijanti  savybė – optimistiškumas. Tik optimistas gali dirbti darbą su žmonėmis, kuris sugebėtų nenuleisti rankų, kai žmonės tave nuvilia, nevykdo savo įsipareigojimų, netesi duoto žodžio ir tik optimistas gal vėl ir vėl pasitikėti žmonėmis.

Tikiu, kad Jūs dar norėtumėte papildyti mano asmeninių savybių sąrašą, nes tai tik mano asmeninė nuomonė, su kuria Jūs turite teisę sutikti arba ne. Tad kol Jūs pildote sąrašą, aš Jums palinkėsiu būti užsispyrusiems siekiant savo svajonės ir dirbti savo svajonių darbą!

Close